تبلیغات
دریافت كد لوگو وبلاگ فرهنگی و قرانی صعود - سخنان على علیه السلام بر مزار زهرا سلام الله علیها

دیروز دیدم پشت یه ماشین نوشته بود:
خواهد آمد مرهم  زخم دل علی در کوچه ها
دلم خیلی گرفت.اینجا نمیشه گفت ولی آقامون خیلی مظلومه.بیشتر از اونی که فهم ناقص ما بفهمه

پس از شهادت فاطمه (سلام الله علیها)، على (ع) او را پنهان به خاك سپرد و جاى قبرش را ناپدید كرد، سپس برخاست روبه مزار رسول خدا (ص) كرد و گفت:
سلام بر تو یا رسول خدا (ص) ! از من و از دخترت كه به دیدار تو آمده و اكنون در كنارت زیر خاك خفته است، خداوند چنین خواسته كه او زودتر از دیگران به تو ملحق شود.
اى پیامبر خدا (ص) ! شكیبائى ام از فراق محبوبهات بپایان رسیده، و خویشتن داریم بخاطر جدایى سرور زنان عالم از دست رفته است.

در ادامه مطلب دنبال کنید


 اما چه چاره جز آنكه طبق سنت تو بر مصائب صبر كنم، آنچنان كه در مصیبت جدائیت صبر نمودم. من سرت را در آرامگاهت نهادم و تو بر روى سینه من جاى دادى همانا امانت به صاحبش رسید و زهرا (سلام الله علیها) از دستم گرفته شد.
اى رسول خدا (ص) پس از او آسمان و زمین در منظر نگاهم زشت مینماید.
اندوهم جاودانه شد و شبم در بیخوابى میگذرد و غمم پیوسته در دل است تا خدا مرا در جوار تو ساكن گرداند.
غصه اى دارم كه از شدتش دل به خون نشسته و اندوهى دارم بهت آور چه زود جمع ما را به پریشانى كشانید و میان ما جدائى افكند تنها بسوى خداوند شكایت میبرم به همین زودى دخترت از همدست شدن امتت بر ربودن حقش به تو خبر خواهد داد، همه سرگذشت را از او بپرس و چه بسا درد دلهائى كه چون آتش در سینهاش می جوشید و در دنیا راهى براى گفتن و شرح دادن آن نیافت او هم اكنون میگوید و خداوند هم داورى میكند و او بهترین داورانست . سلام بر شما سلام وداع كننده كه نه خشمگین است و نه دلتنگ اگر میروم بخاطر دلتنگیم نیست و اگر بمانم بخاطر بدگمانیم به خدا از آنچه به صابران وعده داده نباشد.
آه، آه صبر آرام بخش و زیباست و اگر بیم چیرگى ستمكاران بود براى همیشه چون معتكفان دراینجامی ماندم و چون فرزند مرده شیون سرمیدام و سیل آسا میگریستم خدا گواهست كه دخترت پنهان بخاك سپرده میشود در حالى كه حقش غصب شد و از ارثش محروم گشت. با اینكه هنوز روزى چند از وفاتت نگذشته بود و بر خاطره ها از یادت غبار كهنگى ننشسته بود.
اى رسول خدا (ص) ! دل را به یاد تو آرام میدارم . درود خدا بر تو و سلام و رضوان خدا بر فاطمه (سلام الله علیها) باد»

موضوع :  ---- «اهل بیت سلام الله علیهم» ---- ،-- امام علی(ع) ،-- حضرت فاطمه زهرا(س) ،

نوشته شده توسط : سما  روز شنبه 3 اردیبهشت 1390 در ساعت 12:51 ق.ظ  | نظرات()