تبلیغات
دریافت كد لوگو وبلاگ فرهنگی و قرانی صعود - مرگ بر آمریکا دوران «شهادت» رسا بود نه در دوره «اختلاس»

فریاد قدرتمند مرگ بر آمریکا مال وقتی بود که مردم حاضر بودند به خاطر برادر فلان که همکارشان بود و خواهر بهمان که همسایه شان بود جانشان را بدهند نه حالا که همه مان مثل هم شده ایم و به خاطر سر سوزنی زیرآب برادر خونی مان را هم می زنیم . فریاد قدرتمند مرگ بر آمریکا مال وقتی بود که تیتر روزنامه هایمان خبر شهادت رزمنده‌هایمان باشد نه خبر اختلاس های میلیاردی و ناپدید شدن اسناد تحقیق سازمان تامین اجتماعی و گم شدن هدایای موزه ریاست جمهوری و ارقام عجیب و غریب تر از سوء استفاده های رنگارنگ. 

فریاد قدرتمند مرگ بر آمریکا مال وقتی بود که می توانستیم مثل یک خانواده با هر چه داریم سر یک سفره بنشینیم ، نه حالا که برای جمع آوری غنایم سفره های یکدیگر را خالی می کنیم . مال وقتی بود که ریاست را فرصت خدمت و با رسنگین مسئولیت میدانستیم نه حالا که برای رسیدن به یک میز حاضریم صندلی را از زیر پای هم بکشیم . مسأله فقط دیپلماسی و سیاست این رئیس جمهوری یا آن حزب سیاسی نیست . ما همه عوض شده ایم ، نه نماینده مجلس ما آن نماینده است و نه رئیس اداره مان آن رئیس اداره . نه تبلیغات انتخاباتی و کار سیاسی مان و نه روابط اقتصادی و اجتماعی مان هیچکدام چیزی نیست که بشود با آن در مقابل آمریکا گردن کلفت کرد و فریاد زد . 

وقتی می شد مردانه فریاد زد که همه با یک اشاره رهبرشان جان می دادند نه حالا که از مظلومیت و تنهایی رهبر می نالند . با این اوضاع باید هم با آمریکا رفیق شد و بر سر میز مذاکره نشست . اگر کسی عزت بخواهد و اقتدار دیگر نمی تواند دروغ بگوید ، نمی تواند با فساد و دزدی مماشات کند ، نمی تواند رهبرش را تنها بگذارد ، نمی تواند با آرمانهایش شوخی کند ، نمی تواند دستش آلوده باشد و شکمش از حرام پر شود ، حالا که اوضاعمان این است طبیعی است نتوانیم خیلی فریاد بزنیم ! مساله خیلی به سیاست بین الملل ربطی ندارد ، ماجرا خودمانی تر از این حرف‌هاست.
منبع: فردا نیوز
کد خبر: ۲۹۵۴۸۸

موضوع :  سیاسی ،

نوشته شده توسط : سما  روز دوشنبه 29 مهر 1392 در ساعت 08:23 ب.ظ  | نظرات()